Gözleriniz İle Bilgilerinizi Öğrenin

Gözlerin Senin Hakkında Ne Diyor?

Gözler ruha açılan pencerelerdir. Fizyonomide gözler bilgeliği, liderliği ve enerjiyi temsil eder. Bir kişinin 35 ila 40 yaş arasındaki şansını gösterir. Gözlerin büyüklüğü, konumu, şekli, görme yeteneği ve ne kadar beyaz göründüğü, kişinin kişiliğini, karakterini, cesaretini, ruhunu, bilgeliğini ve sağlık durumunu ve ayrıca kariyer, şöhret, zenginlik, aşk ve evlilik yönlerinden servetini yansıtır.
İyi bir çift göz parlaktır ve siyah ile beyaz arasında net bir ayrım vardır ve şekil küçük bir etkiye sahiptir. Böyle gözlere sahipseniz, son derece kararlı, parlak, yetenekli, sağlıklı ve canlılık dolu olduğunuzu gösterir.

Görme

İyi Görme: Genel olarak, iyi görüşe sahip gözler, siyah, parlak görünme ve ışığı yansıtma arasında net bir ayrım yapar. İyi görüşe sahip insanlar bilge ve kararlıdır ve asla bir şeyleri dikkatsizce yapmazlar. Aşk ilişkisi içinde olsalar bile özgürce ilerleyebilir ya da geri adım atabilirler ve işleri asla dertlere çevirmezler.

Zayıf Görme: Zayıf görüşe sahip insanlar, genellikle gözlerinde pembe, sarı veya diğer çamurlu renklerde olabilen siyah arasında net bir ayrım yapmazlar, bu da diğer insanlara ruhlarının dışında olduklarını hissettirir. Bu tür insanlar kararsız, pasif ve şikayetçidir. Aşk ilişkilerinde, çözülemeyecek kadar karışık olma eğilimindedirler ve nerede duracaklarını bilemezler, bu nedenle eş ilişkileri etkilenir.

Şaşı Gözler: Fizyonomi, şaşı gözlerin nazik kalbe yol açtığına inanır. Olayları şaşkınlıkla gözlemlemeyi severler şüpheli, entrikacı ve son derece uyanıktır.

Gözlerin Boyutu

Büyük / Büyük Gözler: İri gözlü insanlar genellikle neşelidir, sevimlidir ve başkalarıyla iyi geçinmekte ve asla küçük konularla uğraşmazlar. Ancak, saflar ve başkalarına güvenmeye ve aldatılmaya yatkındırlar. İri gözlü erkekler esnek, cesur, çok yönlü, hızlı, kibar ve düşünceli; yüksek dil yeterliliğine sahipler ve kadın psikolojisine iyi hitap ediyorlar. İri gözlü kadınlar çekicidir, iyi bir sanat duyarlılığına, güzel bir sese ve güçlü bir ritim duygusuna sahiptir. Birçok oyuncu parlak ve iri gözlere sahiptir.

Küçük Gözler: Gözleri küçük olan ve nadiren gözlerini tam dolduranlar sakin, dikkatlidir ve ruh hallerini kontrol edebilirler. Genellikle bir şey yapmadan önce bir plan yaparlar ve ardından bunu adım adım izlerler. Bu tür insanlar muhafazakardırlar, mekanik ve esnek değildir ve yenilikten yoksundur. Sonuç olarak, proje analizi ve varlık yönetimi için uygundurlar. Ek olarak, genellikle içe dönük, sessiz ve ilişkisizdirler, bu nedenle karşı cins iletişiminde gergin ve beceriksizdirler.

Biri Diğerinden Daha Büyük Gözler: Farklı boyutlarda gözleri olanlar, ebeveynlerinden biriyle yabancılaşmış bir ilişki yaşama eğilimindedirler ve duygusal sorunlarına ve uyumsuz aşk hayatlarına dikkat etmeleri gerekir. Sol gözü daha küçük olan bir adam karısını sertçe itme eğilimindedir.

Tek / Çift Katlı Göz Kapakları

Monolid Gözler (Tek Katlı Göz Kapağı): Tek katlı göz kapakları olanlar rasyonel, mantıklı, güçlü bir finans yönetimi duygusuna sahiptirler ama biraz da inatçıdırlar.

Çift Katlı Göz Kapakları: Çift katlı göz kapağı olanlar cesur, benzersiz, duygusal, dürtüsel ve duygusaldır ve değişme eğilimindedir; esnektirler, geniş bir finansal kaynak yelpazesine, güçlü bir tüketim yeteneğine ve zayıf finans yönetimine sahipler.

Kapşonlu Gözler: Kapşonlu, gözler açıkken kısmen deri ile kaplanan göz kapakları anlamına gelir. Gözleri kukuletalı insanlar, insanların sahip olduğu hem tek katlı göz kapaklarının hem de çift katlı göz kapaklarının kişilik özelliklerine sahiptir. Hafif ve örtük bir tarzdadırlar. Görevleri genellikle dikkatli bir şekilde bitirirler, ancak ruhları eksiktir. Yani, çok azı lider olabilir.

Göz şekli

Uzun Gözler: Uzun gözlere sahip olanlar titiz, zeki ve entrikacıdır. Sakin bir tavırla, asla iddialı bir şekilde poz vermezler ve genellikle bir şeyler başarabilirler. Genellikle, çok fazla kıvrım ve dönüş olmadan huzurlu bir hayat yaşayan iyi insanlardır.

Yuvarlak Gözler: Yuvarlak gözlü insanlar zeki, neşeli ve duygusaldırlar, geniş ilgi alanlarına sahiptirler ancak çoğu zaman düşünme eksikliğinden dolayı başarısız olurlar. Akıllı, duyarlı, uyarlanabilir, olumlu, pragmatik, kendini ifade etme konusunda iyi ve son derece sosyaldirler. Bu tür insanlar romantik şeyleri severler ancak dış dünya tarafından kolayca cezbedilir, sahiplenici ve fırsatçıdır.

Sarkık Canthus: Sarkık canthus’a sahip olanlar mükemmel gözlem ve temkinli kişiliğe sahiptirler ve düşünceli, yumuşak ve ılımlılar, dolayısıyla olağanüstü asistanlar. Ancak canthus aşırı sarkıksa, kararsızlık ve tereddüt gösterdiği için elverişsiz olacaktır.

Cocking-up Canthus: Baştan savma canthus’u olan insanlar, aktif, hızlı zekalı, açık sözlü ve anı yakalamak ve avantajlarına zamanında oynamak konusunda iyidir. Kendilerine güveniyorlar ve son derece iyimserler, ancak yine de düşüncesizler ve bazen kibirliler, başkalarını çok sevmezler, hatta onlarla tartışmaktan geri urmazlar.

Slim and Cocking-up Canthus: Fizyonomide bu insanlar duygusal, çekici ve karşı cins arasında oldukça popülerdir. Hassas, meraklı, son derece endişeli, estetik ve çalışma konusunda yeteneklidirler.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir