Alın Tiplerine Göre Kişilik Analizleri

Alın, kişinin gençlikte şansını (15 ila 30 yaş arası), aynı zamanda babasını, annesini, kocasını, , kariyer beklentisini, düşünmeyi, analitik yeteneğini vb. temsil eder. Sadece bu değil, alın tiplerine göre kişinin yaşam fırsatlarını da gösterir.

Alın şansı, mutluluğu, hayırlılığı gösterir: dolgun ve yumuşak; dağınık çizgiler, kötü benler veya yara izleri olmadan; iç bükey veya sarkık saç çizgisi yok; ne dar ne de aşırı çıkıntılı; karanlık veya kasvetli olmamalıdır.

Alın Bölmeleri

Yüz okumada alın üç bölüme ayrılmıştır.

Üst Bölüm: Analitik yeteneğin bir sembolü. Erkeklerin genellikle kadınlardan daha yüksek alnı vardır, bu nedenle kadınlardan daha analitik olma eğilimindedirler. Bu kısım aynı zamanda babayla önceden belirlenmiş ilişkiyi ve kariyer gelişimini temsil eder.

Orta Bölüm: Hafızanın sembolü. Erkeklerin orta alnı genellikle kadınlar kadar dolu değildir, bu nedenle kadınlar genellikle erkeklerden daha iyi hafızaya sahiptir.

 

Alt Bölüm (kaş sırtı): Gözlem yeteneğinin bir sembolü. Erkekler için kaş çıkıntısı genellikle kadınlardan çıkıntılıdır, bu nedenle genellikle kadınlardan daha dikkatli olurlar, ancak istisnalar da vardır. Aynı zamanda kişinin kendini beğenmişliğini ve şefkatini temsil eder.

Geniş Vs Dar Alın

Dar alnı olan insanlar uysal ve çekingen olma eğilimindedir. Saf kalplidirler, ciddi ve ciddiyetle çalışırlar, ancak ne keskin bir akılları ne de büyük bir sebatları vardır ve genellikle küçük aksilikler nedeniyle pes ederler. Arkadaş canlısı, girişken ve anlaşmaları kolaydır. Alın ne kadar dar olursa, o kadar çocuksu olur. Öfkelerini yitirdiklerinde, durum ne olursa olsun mantıklı olmayacak ve duyguları tarafından etkilenme eğiliminde olacaklardır. Sosyal hayatta, başkalarına üstün gelmeyi sevmezler, huzurlu ve sakin yaşama daha çok dikkat ederler; fazla başarıları olmayacak olsa da, genellikle huzur ve memnuniyet içinde yaşar ve çalışırlar. Aşkta genellikle sert değildirler, aşka içtenlikle davranırlar; Bir ilişkiye başladıklarında diğerini yaşlılığa kadar sevecekler, böylece mutlu aile hayatının tadını çıkaracaklar.
Yüz okumada geniş alın cömertliğin sembolü olarak kabul edilir. Geniş alnı olan insanlar açık fikirli, zeki, çabuk zeki ve zeki, başkalarıyla iyi ilişkiler kurar ve zirveye ulaşır. Başkalarıyla iyi geçinirken, her kuruş için pazarlık yapmazlar, ancak bazen başkalarının tavsiyelerine sağır olurlar ve işlerinde pratik değildirler. Aşk söz konusu olduğunda, genellikle sadakatsizdirler. Gelecekteki gelişiminize faydalı bir destekçi bulmak istiyorsanız, toleranslı ve yetenekli oldukları için geniş alnı olanlardan bulmanız daha iyi olur.

Eğri Alın (Belirgin, Yuvarlak ve Tam Alın)

Bu tür bir alın, açıkça ortalamadan daha yüksek ve daha dolgun, önden ve yandan çıkıntılı görünüyor. Alnı kavisli insanlar çabuk zekalıdır, hızlı hareket eder, derinlemesine düşünür ve her şeyi iyi yapar. Bu tür bir alın fena değil ama kadınlar için erkeklere zihinsel stres getirecek, evlilik ve ilişkinin ilerlemesini etkileyecektir. Bu nedenle, alnı yuvarlak ve dolgun bir kadın hoşgörülü olanı seçmelidir.

Eğimli Alın (Alın Eğimleri Geri)

Alın, kişinin ilk yıllardaki servetini temsil eder. Eğik alnı olan insanlar genellikle ilk yıllarda zor bir hayat sürerler ve görünüşte her zaman kaçarken hiçbir şey başaramazlar. Ana sebep, zihinlerinin ortalamanın biraz altında olması ve cesaret ve dinçlikten yoksun olmalarıdır. Kadınlar için eğimli alın, anne babaların veya akrabaların umursamadığını, çok erken yaşta yaşamak için çabaladığını ve aşık olup büküldüğünü gösterir. Yüzdeki diğer kısımlar düzenli ise, huzurlu ve mutlu bir yaşam beklenebilir; diğer kısımlar da eğimli ise, zor ömür uzun sürecektir.

Farklı Saç Çizgisi Türleri

Alın şekli, kişinin düşünme yeteneğini, bilgeliğini ve kişiliğini ortaya çıkarır. En sık görülen alın saç çizgisi türleri arasında yüksek ve geniş, alçak ve dar, düz ve kare, yuvarlak, M-şekilli, Widow’s Peak ve düzensiz olanlar bulunur. Saç çizginizin ne gösterdiğini öğrenmek için Alın Şaç Çizgilerinin Yaşamımıza Etkileri isimli makalemizi tıklayın.

Alnındaki Çizgiler

Çin yüz okumasında, alın çizgilerinin türü, konumu ve sayısı kişinin şansını ve kariyerini gösterir. Alın kırışıklığı olmayan insanlar saf fikirlidir, şanslı ve sık sık başkaları tarafından yardım edilir. Çok fazla alın kırışıklığı, hayal kırıklığına uğramış ve zor bir yaşam olduğunu ve ağrılardan hiçbir kazanç olmadığını gösterir. Üçten az net ve ince alın çizgileri en iyisidir. 35 yaşından önce alın çizgileri olanlar, hayata ne kadar erken atıldıklarının göstergesidirler.

Kadınlar için erken yaşta ortaya çıkan alın çizgileri olumsuz evliliği, erkekler için ise kariyere erken başladığını gösteriyor. 35 yaşından sonra ortaya çıkan alın çizgileri kadınlar için 40, erkekler için daha iyidir.

Alnınızdaki çizgiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Alın Çizgileri Bizlere Ne Anlatıyor başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir